Motorų gausmas ir kurtinantis decibelų drag‘as

Lygiai po savaitės, liepos 18-ąją Palangoje, Vytauto gatvėje, šurmuliuos  didžiausių Baltijos šalyse „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių, rengiamų be pertraukų nuo 2000 metų, atidarymo paradas.

„Nesunku suskaičiuoti, jog šiemet jos neeilinės, o jubiliejinės, pažyminčios ketvirtadalį savo gyvavimo amžiaus, – sako pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „1000 km lenktynės“ direktorius Darius Jonušis. – Nedaug yra tokių varžybų, kurių upė srauniai tekėtų 25-erius ir daugiau metų. Lenktynes padėjo išpopuliarinti ir jas kasmet lydinti vis didesnė bei įvairesnė pramogų puokštė, orientuotą ir į jauną, ir į jau pagyvenusį“.

Vienos jauniausių, tačiau jau spėjusių išsikovoti nemenką populiarumą tokių pramogų – decibelų drag‘as (dB Drag).

Tai visame pasaulyje populiarios automobilių garso sistemų entuziastų varžybos, kuriose kiekvienas bando įrodyti, kieno automobilyje sumontuota garso sistema galingesnė, matuojant uždaro ar atviro automobilio tūrio vienete skleidžiamo garso lygį decibelais.

Šiemet tai bus septintosios pamečiui „Audio Freakz Lietuva“ komandos rengiamos automobilių garso sistemų entuziastų varžytuvės, kuriose žiūrovai tikisi ne tik motorų gaudesį nustelbiančio kurtinančio garso, bet ir naujovių.

„Keletą metų db Drag rengdavome laikydamiesi vadinamojo SPL garso varžybų formato, kur pagrindinis kriterijus – didžiausias užfiksuotas rezultatas.

 

Pernai mūsų renginio dalyviams pasiūlėme ir papildomų rungčių, kurios iškart susilaukė nemenko susidomėjimo, – sako „Audio Freakz“ asociacijos direktorius Paulius Maksvytis. –
Viena jų – BassRace rungtis, kur 30 sek. intervale fiksuojamas ne didžiausias rezultatas, o skaičiuojamas vidurkis kokiu garso lygiu grojama muzika.

Būtent dėl to ši rungtis neretai pavojinga ir negailestinga garso sistemoms. Pernai garso varžybų metu Palangoje degė stiprintuvai ir sproginėjo garsiakalbiai, dėl ko varžybų dalyviai  patyrė nemažai nuostolių. Tačiau visi siekė aukštesnio rezultato“.

Kita rungtis, pasak P. Maksvyčio, daugiau paplitusi Baltijos šalyse. Tai Street Sound rungtis, kurioje atiduodama duoklė ir leidžiama pasireikšti ne tik žemus, bet ir aukštus dažnius garbinantiems dalyviams, kurių automobilių priekinėse durelėse dažnai sumontuota net ne viena pora garsiakalbių.

Db Drag organizatoriai šiemet planuoja rengti varžytuves pagal tris atskirus varžybų formatus, kai bus varžomasi 15-oje skirtingų klasių, kurių dalyviai kovos net dėl 45 prizinių vietų.

Visa informacija ir registracija į db Drag varžybas – https://racing.lt/lt/dbdrag

Priminsime, kad pirmosios db Drag varžybos surengtos dar  1994 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose.

2023 m. vasario 25 d. duomenimis pasaulyje yra daugiau nei 131 tūkstantis oficialiai registruotų db Drag varžybų dalyvių.

Db drag‘o pasaulio rekordas – 185.4 db, prilygstantis „Saturn V“ raketos paleidimo aikštelėje fiksuojamam garsui.

EN

Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos