„Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių programoje – dvi dienos drag‘o mėgėjams

Ir jubiliejinių, 25-ųjų „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių, liepos 17 d. prasidėsiančių Palangoje, neaplenks drag‘o mėgėjai.

Šiemet jie varžysis dvi dienas, o ginčą dėl greičiausiojo titulo drag‘o meistrai pradės ketvirtadienį, liepos 18 d.

Organizatoriai jau pradėjo dalyvių registraciją į gražias tradicijas turinčias varžybas, kuriomis greičių gerbėjai pagal tradiciją mėgaujasi „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių pradžioje ir kurios, kaip tikisi organizatoriai, ir šiemet žiūrovams suteiks ne mažesnį pliūpsnį adrenalino.

Norintiems išvairuoti į Palangos trasą savo ilgai ir kruopščiai specialiai šioms varžyboms rengtus bolidus tereikia paspausti https://racing.lt/drag nuorodą ir pareikšti norą varžytis rengiamose automobilių traukos varžybose.

Drag‘as „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynėse turi gilias šaknis ir senas tradicijas. Didžiųjų lenktynių programoje ši sporto šaka debiutavo 2006 m. ir beregint išpopuliarėjo. Tad šiemetinės drag‘o lenktynės bus jau aštuonioliktosios paeiliui.

Tai vienos iš nedaugelio varžybų, skatinančios legalų, dideliais greičiais pasižyminčių automobilių traukos varžybų sportą, kartu populiarinančios saugų eismą bei rodančios pavyzdį kur ir kaip galima lenktyniauti kuriant šventę ir sau, ir žiūrovams.

Neatsitiktinai drag‘o varžybų nugalėtojams bei prizininkams jau eilę metų taures ir kitus prizus steigia Lietuvos policijos

departamento viešosios tvarkos biuras, o jo viršininkas Vytautas Grašys kasmet ne tik įdėmiai stebi šias dinamiškas varžybas, bet ir apdovanoja lenktynių nugalėtojus.

V. Grašys Palangos „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių trasos dalį, kurioje vyksta drag‘o lenktynės, kažkada yra taikliai pavadinęs „vieta, kurioje policija nebaudžia už greičio viršijimą“.

„Dėkoju ir džiaugiuosi, kad Lietuvos policijos departamento viešosios tvarkos biuras jau daugelį metų savo kuruojamomis lenktynėmis propaguoja legalų, dideliais greičiais pasižyminčių automobilių traukos varžybų sportą ir tokiu pavyzdžiu skatina greičio mėgėjus lenktyniauti ten, kur yra ganėtinai saugu ir nekeliami jokie pavojai kitiems eismo dalyviams“, – sako „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynes rengiančios VšĮ „1000 km lenktynės“ direktorius Darius Jonušis.

Šiemetinės drag‘o lenktynės, kurias jau septinti metai iš eilės rengia „DragFest.Lt“ komanda, prasidės ketvirtadienį, liepos 18 d., trasos dalyje vadinamoje už Klaipėdos posūkio, kur nuo 11 iki 15 val. bus surengtos kvalifikacinės varžybos.

Laimėjusieji atranką jau tos pačios dienos vakarą (19 val.) rinksis įprastoje vietoje pagrindinių lenktynių trasoje, iš kurios numatoma ir tiesioginė televizijos transliacija.

Finalo dalyviai varžysis 1/8 mylios (201,168 metro) distancijoje, kurią drag‘o meistrai paprastai įveikia greičiau nei per 7 sekundes.

Penktadienį, liepos 19 d., 10 val. drag‘o gerbėjai vėl sugrįš į trasos dalį, kurioje išvakarėse pradėjo kvalifikacines varžybas.

Čia jie 1/4 mylios (402,336 m) ilgio trasoje išsiaiškins kuris iš jų greičiausias ir įgys teisę vadintis kelių karaliumi.

Šių trumpų ir labai dinamiškų varžybų organizatoriai iš „DragFest.Lt“ teigia, jog drag‘o varžybose dalyvaujančiųjų skirstymas į klases sąžiningai sulygina dalyvių galimybes, o galutinis rezultatas priklauso ne tik nuo automobilio galios, bet ir vairuotojo sugebėjimų bei reakcijos!

Organizatoriai laukia drag‘o sportininkų ne tik iš visų trijų Baltijos šalių ar Lenkijos, bet ir iš tolimesnių respublikų, o trasoje tikisi matyti nuo „Golfo“ iki „McLaren“, nuo įprasto hečbeko iki vienatūrio.

EN

Vytauto PILKAUSKO ir Andriaus Lauciaus nuotraukos

„Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“