Jubiliejinės, 25-osios „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės – 2024m. liepos 17-20 d.d.

2024 metais Palangoje vyksiančios didžiausios Baltijos šalyse maratoninės „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės bus neeilinės nuo 2000-ųjų besitęsiančioje ir niekada nenutrūkusioje jų istorijoje.

„Kitąmet ne tik mes, renginio organizatoriai, bet ir lenktynių dalyviai, solidūs rėmėjai bei kiti pagalbininkai, švęsime pirmąjį garbų renginio jubiliejų – 25-ąsias „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynes, – sako pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Net neįsivaizduoju, kaip tarsi akimirka pralėkė ketvirtis amžiaus, tačiau džiugina, jog mūsų sugalvotas renginio formatas ir pačios varžybos, kurias kažkada kažkas laikė tik drąsia avantiūra, pasiteisino, o garsas apie Palangos lenktynių festivalį pasklido labai plačiai“.

Rengdamiesi šiam jubiliejui renginio organizatoriai paviešino žinią, kad 25-osios „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės vyks 2024 metų liepos 17-20 dienomis.

Prieš patvirtinant renginio datą konsultuotasi ne tik su LASF, bet ir su daugelio Europos panašių lenktynių organizatoriais bei atsižvelgta į jų arenose vyksiančias lenktynes

Taigi, atliktas tik pirmasis darbas besirengiant kitų metų varžyboms – patvirtinta lenktynių data.

Nors darbų verpete, kuriuos organizatoriams neišvengiamai tenka atlikti rengiant tokio masto lenktynes, tai, regis, prilygsta tik nereikšmingam mažmožiui, tačiau taip nėra.

„Kuo anksčiau patvirtintas varžybų grafikas leidžia tolygiau paskirstyti jėgas bei prioritetus ne tik šalies, bet ir užsienio sportininkams, kurie neužmiršta, o debiutantai iš naujo randa kelią į Palangą, – įsitikinęs D. Jonušis. – Todėl jau dabar sportininkus ir žiūrovus kviečiu pasižymėti savo kalendoriuose 2024 metų liepos 17-20 dienas, kada lauksime jūsų tradicinėje mūsų susitikimų vietoje – pamėgtame šalies vasaros kurorte ir šalia jo esančioje lenktynių trasoje“.

Ką organizatoriai pasiūlys sportininkams bei žiūrovams, atvykusiems į jubiliejines lenktynes, detalizuoti šiandien dar ankstoka.Tačiau kad automobilių sporto gerbėjų laukia kasmet vis aštrėjanti kova ir didesnis dėmesys renginiui – garantuota.

Užtenka prisiminti kad ir paskutinių kelių metų finišus, kuriuose prizininkus nuo nugalėtojų skyrė vos poros dešimčių sekundžių, o sykį – tik dešimtųjų, deficitas.

Pergalės vertę didina ir tas faktorius, jog ta tarpi persvara įgyta 1000 km maratone, o kitiems – apmaudžiai prarasta tokio pat nuotolio, bemaž 10 val. besitęsusių lenktynių distancijoje.

Tai ir yra didžioji intriga, bene geriausiai charakterizuojanti „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių kokybinę vertę.

Lenktynių organizatoriai įsitikinę, jog jubiliejų pažymėsiančiose 25-osiose varžybose tokių akimirkų bus tikrai ne mažiau.

Kasmet vis labiau tobulėjantį, su daug solidžių ir greitų bolidų lenktynių techninį parką pastebėjo ne tik palangiškiai, bet ir kurorto meras Šarūnas Vaitkus.

Meras ne kartą akcentavo, jog svetingumu garsėjantys palangiškiai kiekvieną atvykusįjį kviečia susipažinti su vis gražėjančiu kurortu, kurio vardas jau ketvirtį amžiaus neatsiejamas nuo „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių.

Renginio organizatoriai iš kasmet čia atvykstančių žiūrovų susilaukė komplimento už ieškojimus ir atradimus sudominti juos kelias dienas užtrunkančiu lenktynių festivaliu, kuriame sau mielą užsiėmimą atranda net ir ne itin besidomintys automobilių sportu.

Tai muzikos ir pramogų pasaulio atstovų pasirodymai lenktynių didžiojoje scenoje ir kelių policijos inicijuojamos eismo saugumo akcijos, tai naujausių automobilių pristatymai ir istorinių, spalvomis bei laku tarsi nauji žvilgančių automobilių paroda ir lenktynės, tai „Technitis“ žiūrovų slalomas ir jaunimo pamėgtas decibelų dragas, tai 108 km moterų iššūkio orientacinis ralis ir dar daug kitų atrakcijų, į savo verpetą nejučia įtraukiančių ir jauną, ir jau pagyvenusį.

 

Vytauto PILKAUSKO nuotraukos

„Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“